Proč koupit Huawei 9 hned teď

Body

Huawei nova 9 měl celosvětovou premiéru 21. října a od začátku zaujal široké publikum. Zejména proto, že výrobce inzeroval Novu 9 jako primárně po stránce fotografování kvalitní smartphone. Přestože se jedná o tzv. střední třídu. Konstrukce je vybavena mimo jiné také displejem OLED s obnovovací frekvencí 120 Hz, rychlým nabíjením 66 W a velmi výkonným procesorem Snapdragon 778G, jehož výkon lze srovnat s Huawei P40 Pro. Stojí za to si nový model Huawei nova 9 koupit už jen z toho důvodu, že za málo peněz poskytuje hodně muziky.

Ten nejkvalitnější fotoaparát

Huawei nova 9 je především slibnou sadou fotoaparátů Ultra Vision vybavenou čtyřmi objektivy, včetně hlavního s 50Mpx snímačem. Fotoaparát je také vybaven velkým 1/1,56″ snímačem a filtrem RYYB, který by měl zachytit o 40 % více světla než tradiční filtr RGGB. Kvalitu snímků řídí také „inteligentní“ redukce zkreslení, která má zajistit kvalitní fotografie pořízené ultraširokoúhlým objektivem (8 MP). Smartphone je také vybaven makro fotoaparátem a fotoaparátem s detekcí hloubky (2 MP).

Fotoaparát nového smartphonu Huawei podporuje také nahrávání videa v rozlišení 4K (30 snímků/s) a technologii stabilizace obrazu (gyro-EIS). Díky režimu Dual-View může uživatel nahrávat videa hlavním a předním fotoaparátem současně, což známe z předchozích vlajkových lodí výrobce. Přední fotoaparát modelu nova 9 je zase vybaven objektivem se značným rozlišením 32 MP. Také s tímto přístrojem budeme nahrávat záběry ve 4K s podporou elektronické stabilizace obrazu.

Výjimečná kvalita

Displej smartphonu je 6,57palcový OLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. O napájení se naopak stará baterie s kapacitou 4300 mAh, která podporuje řešení Huawei SuperCharge 66 W. Jak uvádí výrobce, tato technologie umožňuje nabít zařízení na 100 % za 38 minut. Srdcem smartphonu je již zmíněný procesor Snapdragon 778G 4G a jeho práci podporuje 8 GB paměti RAM. Pro ukládání dat však máme k dispozici 128 GB volného místa (bez slotu microSD). Smartphone je v Polsku k dispozici ve dvou barvách – modré, která se pod vlivem světla duhově leskne, a černé.Pokud se rozhodnete koupit Huawei nova 9, tak přichází v klasické bílé krabičce, která obsahuje silikonové pouzdro, klíč k vytažení přihrádky na SIM kartu, nabíjecí kabel USB-C a 66W nabíječku, přizpůsobenou tak maximálnímu nabíjecímu výkonu smartphonu. Navíc i reproduktor, konektor USB-C nebo boční tlačítka jsou umístěny stejně jako u známé P30. Obrazovka je také „roztažená“ po stranách téměř ve stejném rozsahu, i když po bližším pohledu to vypadá, že obrazovka u modelu nova 9 „přetéká“ přes okraje možná o 1 mm dále. Standardně se také nedočkáme konektoru pro sluchátka ani podpory karet microSD. Překvapí nás ultra tenké zpracování, které se vejde prakticky kamkoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *