Výhodný spořicí účet za rok 2022

Kdo v roce 2022 vítězil, pokud jde o zhodnocení úspor? Často překvapivě ti nejkonzervativnější z nás. Sázka na jistotu se vyplatila a lidé, kteří nechali své úspory na spořicích účtech, si mohou při bilancování letošního roku mnout ruce. Znáte důvody?

Spořicí produkty vs. finanční trhy v roce 2022

Po více než dekádě strmého růstu mířily v roce 2022 akciové trhy převážně jižním směrem. Průměrný investor tak přišel až o desítky procent svých úspor – zejména v případě, že značnou část investic provedl v roce 2021. Samozřejmě platí, že ten, kdo dokázal předvídat, vydělal i na propadu trhů. To však dokážou jen výjimečně zkušení obchodníci s dostatečným kapitálem. Průměrný investor, který nakupuje s davem, v posledních měsících pláče.

Po dlouhé době se tak výrazně vyplatila vyčkávací taktika. Ten, kdo své úspory na začátku letošního roku uložil na spořicí účet, jásá. Nejenže o své peníze nepřišel, ale navíc se aktuálně může těšit ze zhodnocení až 5,3 % p. a., pokud má spořicí účet založený u MONETA Money Bank.

Proč ještě dává spořicí účet smysl?

Spořicí účet je ideálním produktem pro uložení základní životní rezervy. Nabízí totiž poměrně atraktivní úrok při nulovém riziku, současně máte své peníze kdykoliv k dispozici. V případě zajímavé příležitosti nebo složitější životní situace tak můžete po penězích na spořicím účtu okamžitě sáhnout.

Proto je spořicí účet skvělým řešením i pro aktivní obchodníky na finančních trzích, kteří se rozhodli vyčkávat, aby se na trhy vrátili v pravý čas.

Jak spořicí účet založit?

Založení spořicího účtu je velice jednoduché, vše dnes zvládnete online, nebo dokonce přes mobilní aplikaci. Pokud máte raději klasický způsob, můžete si „spořák“ založit také přímo na kamenné pobočce banky. MONETA Money Bank má pobočky po celé ČR včetně menších obcí a v tomto směru tedy patří k vůbec nejdostupnějším bankám na trhu.

Jak se bude situace vyvíjet?

Úrokové sazby se odvíjejí od rozhodnutí České národní banky. Ta ve druhé polovině roku 2022 přestala úrokové sazby navyšovat, rozhodně se ale nechystá k jejich snižování, bude-li inflace nadále vysoká. Lze proto předpokládat, že i v roce 2023 budou spořicí účty produktem, který inflaci sice nepokryje, ale její dopad pomůže díky nabízenému zhodnocení výrazně snížit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *