Co vás mohou hry naučit o světě peněz a podnikání?

Rozvíjíte své obchodní dovednosti prostřednictvím her? Je to možné, po celém světě si různé obchodní simulátory nacházejí stále více příznivců.

Chtěli byste začít podnikat a ještě nevíte, v jaké oblasti? Nebo jste již ve fázi, kdy jste vytvořili podnikatelský plán a chtěli byste ho vyzkoušet „naostro“? Podnikatelské simulátory a strategické hry jsou skvělým způsobem, jak začít, otestovat své dovednosti a případně je zlepšit. Začínáte od nuly, postupně se vypracováváte, nakupujete, prodáváte a hledáte financování. To zní docela zajímavě, že? Zjistěte, co všechno se můžete tímto způsobem naučit!

Zdokonalíte svou strategii

Různé simulátory podnikání, které si můžete zahrát i na svém chytrém telefonu, vám umožní stát se začínajícím podnikatelem během několika minut. Můžete si zkusit vytvoriť e-shop, založit start-up nebo si zahrát na zakladatele malého autoservisu. Můžete začít s vlastní strategií a časem ji zdokonalovat; čím přesnější simulátor zvolíte, tím lépe bude vaše strategie použitelná v reálném světě.

Naučíte se, jak řídit

Každá hra vyžaduje určitou dávku trpělivosti a v podnikání tomu není jinak. Kromě toho si musíte osvojit různé manažerské dovednosti a naučit se delegovat práci. Některé hry mají také časové limity, z nichž některé mohou být poměrně přísné, takže se nevyhnete vlastnímu řízení času.

Lépe pochopíte kontext světa obchodu.

Díky obchodnímu simulátoru si můžete vyzkoušet činnosti, ke kterým byste se jinak nedostali. Například jako realitní magnát s miliony v bance si můžete vyzkoušet obchodování s byty na predaj a možná pochopit některé zákonitosti trhu s nemovitostmi. Navíc vás případné chyby a špatná rozhodnutí nebudou bolet tolik jako v reálném světě. 

Foto: elements.envato.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *