Jak vybrat správnou barvu a střih pánské prošívané bundy? Stylista radí

Prošívané bundy jsou módním hitem už řadu let. Svou oblibu si zasloužily především díky dvěma úžasným vlastnostem – jsou pohodlné a udržují teplo. Jak už to tak v módě chodí, existuje spousta designů a barev, mezi kterými můžete vybírat. Díky tomu si vybere opravdu každý. Avšak člověk, který se v módě nevyzná, může tápat.

Vhodný střih

Střihů bund je na trhu mnoho. Najdete bundy elegantní, které si můžete obléct do práce, do města, na společenskou událost i obyčejnou vycházku. Bundy sportovní využijete při méně formálních událostech, jsou pohodlné a neměly by vás nijak omezovat v pohybu.

Střihy kopírující postavu zvýrazní vaše linie a podtrhnou vaši mužnost. Střihy volnější naopak oceníte v případě, že potřebujete volnost v pohybu.

Dlouhá, nebo krátká?

Nejdříve si ujasněte, pro jaké roční období bundu potřebujete. Prošívané bundy jsou zimní a přechodové. Přechodové bundy využijete, jak už název napovídá, pro přechodové období mezi létem a zimou, tedy na jaře a na podzim.

Na trhu najdete pánské prošívané bundy běžné délky i prodloužené, které mohou sahat až pod kolena. Dlouhé bundy vás maximálně ochrání před zimou a větrem a vaše záda budou v teple. Nemusíte se tedy bát prochladnutí ledvin. Dlouhé provedení je nejen praktickou záležitostí, ale jde i o stylový a nevšední doplněk, který si získá vaši oblibu.

Ne však každému může dlouhá verze sedět. Někdo ji nesnáší, délka navíc mu překáží. Nevhodnou může být při sportu a chůzi v náročném terénu, kdy může omezovat pohyblivost, která je při těchto činnostech důležitá.

Podívat se po té nejvhodnější můžete na bolf.cz.

S kapucí, nebo bez?

Existují střihy bez kapuce i s kapucí. Za sebe rozhodně doporučuji střih s kapucí, a to především z praktického hlediska. Ano, kapuce jsou i módním trendem, především ve sportovním stylu, ale můžete se ocitnout v situaci, kdy vás nepřipraveného zastihne nepřízeň počasí a vy zmoknete. To především v zimě není pro naše zdraví zcela ideální.

Kapuce jsou často odnímatelné, takže si pak sami můžete vybrat, kdy ji použijete a kdy ne. Přitom prvky k přichycení jsou hezky schované. Jestliže ale víte, že kapuci nikdy nepoužijete, zvolte klidně bundu bez ní. Bundy bez kapucí jsou elegantnější a formálnější variantou tohoto doplňku.

Správná volba barvy podtrhne vaši osobnost

Barva hraje při výběru oblečení jednu z hlavních rolí. Často ji volíme podle svého vkusu, podle současného trendu a někdy také podle nálady. Barva a styl oblékání o nás dokážou hodně vypovědět. Ohledně správné volby oblečení se také můžete obrátit na typologa, který přesně určí, jaká barva je pro vás nejvhodnější. Je však nutné najít opravdu dobrého typologa, který má pro tuhle práci cit.

Na trhu najdete barvy výstřední a nápadné, jako jsou červená, žlutá, nebo výrazná zelená, které na vás už z dálky upozorní. Mezi prošívanými bundami narazíte i na lesklé outfity, díky kterým kolemjdoucí bezpochyby ohromíte.

Černá barva naopak působí poklidně a vybraně a je vhodná pro každou příležitost. Jedná se o barvu univerzální, kterou můžete kombinovat se všemi ostatními barvami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *