Hledáte zdravý zdroj přírodního kofeinu? Sáhněte po yerbě maté!

Kdysi zcela neznámý nápoj dnes směle konkuruje kávě a energetickým nápojům. Stále více Čechů a Slováků konzumuje maté a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit. V dnešním příspěvku se zaměříme na výjimečné vlastnosti tohoto jihoamerického nápoje. Přejeme pohodovou četbu!

Yerba maté – co to je?

Výluh yerba maté se vyrábí z listů cesmíny paraguayské a vyznačuje se vysokým obsahem přírodního kofeinu a dalších vysoce prospěšných látek. Rostlina roste v přírodě na subtropickém pomezí Argentiny, Brazílie a Paraguaye a právě v těchto zemích je kultura konzumace tohoto nápoje nejrozšířenější. Většina tamních obyvatel totiž volí právě ji; yerba tam svou oblibou rozhodně předčí kávu. V ulicích Buenos Aires, Montevidea a dalších tamních metropolí snadno narazíte na lidi, kteří mají při sobě charakteristické nádobky a termosky. Maté je všudypřítomné v obchodech, v televizních reklamách, na billboardech a dokonce i v literárních a uměleckých dílech. Ačkoli si lze jen těžko představit její oblibu v takovém měřítku i u nás, faktem je, že po maté každoročně sahá stále více Čechů. To není překvapivé, zejména s ohledem na jeho cenné vlastnosti. 

Jak yerba maté působí na náš organismus?

Jak jsme již zmínili výše, známou vlastností yerby maté je vysoký obsah přírodního kofeinu. Díky tomu může úspěšně nahradit kávu nebo nezdravé energetické nápoje. Je známo i mnoho dalších cenných vlastností. Zvláště důležitý je vynikající antioxidační potenciál tohoto nápoje, který se projevuje zpomalením stárnutí buněk a posílením imunity. Pokud jde o obsah antioxidantů, překonává yerba maté dokonce i slavný zelený čaj! Kromě toho je zdrojem vitaminů A, C, E, B1, B2, B3, B5 a minerálních látek, mimo jiné zinku, vápníku, draslíku, fosforu a hořčíku. Přesně tak! Zatímco káva hořčík vyplavuje, maté ho v těle doplňuje. A na závěr dodejme, že díky stimulačnímu účinku na metabolismus je nálev z cesmíny výbornou oporou při hubnutí. Není divu, že se často stává součástí speciálních diet a složkou doplňků stravy.

Ochutnejte s námi yerbu maté!

Chcete vyzkoušet yerbu maté? K tomu, abychom si ji mohli připravit, potřebujeme několik základních pomůcek. Nejlevnější a nejpraktičtější je pořídit si sadu yerby maté, která obsahuje všechny potřebné komponenty, včetně filtrující bombilly, nádobky na nálev a samozřejmě samotné yerby. Nejlepším místem pro takový nákup je internetový obchod MateMundo.cz. Pokud máte jakékoli nejasnosti nebo dotazy, určitě se podívejte na blog naší firmy nebo se obraťte na oddělení služeb zákazníkům. Užijte si vaše setkání s yerbou maté!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *